Garncarska Wioska to lokalny pomysł na pozarolniczą działalność gospodarczą opartą na starych, ginących zawodach rzemieślniczych, tradycyjnych technologiach i zwyczajach. Dzięki temu udało się stworzyć miejsce, które przyciąga turystów zainteresowanych tą tematyką.

Odwiedzający mogą korzystać z oferty interesujących warsztatów, które na długo pozostaną w pamięci i sprawią, że wypoczynek w tym regionie Polski będzie naprawdę udany!

Warsztaty garncarskie podczas których samodzielnie można toczyć na kole, bądź lepić ręcznie pod opieką instruktora. Wykonane naczynia uczestnicy zabierają ze sobą.

Pracownia papieru czerpanego proponuje warsztaty, podczas których samodzielnie można pod opieką instruktora wykonać papier czerpany, zdobiony suszonymi płatkami kwiatów, nasionami, ziołami.

Sprawdź również: Domki nad morzem blisko natury – co warto wiedzieć?

W ofercie dla zwiedzających:

Garncarnia – pokaz toczenia na kole garncarskim, opowieści o rzemiośle ceramicznym na Mazurach,

Kuźnia mazurska – budynek jest repliką kuźni z Łysakowa, wiernie odtworzony w architektonicznych elementach oraz dzięki ofiarności darczyńców wyposażony w stare, oryginalne sprzęty kowalskie.

200-letnia stodoła mazurska – konstrukcja zbudowana bez użycia żadnego gwoździ.

Jarzębinowy Amfiteatr, w którym od wiosny do jesieni odbywają się koncerty, festiwale, spektakle teatralne. Będąc w wakacje w Kamionce, z pewnością warto się tam udać.

Rajski Ogród – pokazowy ogród z kilku tysiącami gatunków roślin w 30 zakątkach tematycznych, w ogrodzie odbywają się także lekcje przyrodnicze. Nie lada gratka dla miłośników ogrodów i roślin. Warto zabrać tutaj dzieci i młodzież, by pokazać im różnorodność i piękno przyrody.

http://rajskiogrod.org.pl/

Park Odkrywców – to niesamowita przestrzeń stworzona z myślą o tym, by dzieci, młodzież i dorośli mogli poszerzać swoje horyzonty i dokonywać doświadczeń związanych ze zjawiskami przyrody, prowadzić obserwacje i badania przyrodnicze.