Narusa leży na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej w strefie nadmorskiej. Na wyjątkowość tego miejsca ma fakt, że to właśnie tu następuje przenikanie klimatycznego oddziaływania Zalewu Wiślanego i morza wdzierającego się w głąb lądu. Warto spędzić tu wczasy z rodziną i przekonać się na własnej skórze, jak ciekawy to klimatycznie region.

Środowisko przyrodnicze charakteryzuje się niezwykłymi walorami krajobrazowymi oraz wysokim stopniem czystości powietrza – wreszcie można odetchnąć pełną pierścią!

Warunki wypoczynku powinny spodobać się podróżnikom, którzy zazwyczaj podczas wakacji wybierają noclegi blisko morza. Ale miejsc to ma dodatkowe atuty, których próżno szukać nad samym Bałtykiem.

Wieś znana jest z grzybowych lasów, ukwieconych ogrodów i potraw serwowanych przez lokalne gospodynie. Wszystko to składa się na potencjał turystyczny wioski tematycznej „Osada Pod Kapeluszem”, którą mieszkańcy tworzą już od 2009 roku. Czego można spodziewać się na miejscu?

To właśnie tutaj skosztować można niezwykłych specjałów przygotowywanych na bazie bogactwa okolicznych lasów, zasmakować się w lokalnych nalewkach, wziąć udział w paradzie kapeluszy i odpocząć wśród uroków krajobrazu na łonie natury.

Urlop tutaj będzie strzałem w dziesiątkę! Zresztą bogactwo okolicy sprawia, że nie trzeba się ograniczać do jednego miejsca. Równie dobrze można zrobić tzw. objazdówkę: zarezerwować nocleg a potem spędzić kilka dni na podziwianiu tutejszych walorów przyrodniczo-turystycznych.