Suchacz położony jest nad Zalewem Wiślanym, około 12 km od Elbląga, na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, na trasie Kolei Nadzalewowej. Okoliczne wzgórza pokryte lasami i poprzecinane głębokimi wąwozami zachęcają do pieszych wędrówek, a przepiękne zachody słońca nad wodami zalewu przynoszą niezapomniane wrażenia.

Mimo że w okolicy jest wiele znanych miejsc – kierunków wypoczynkowych, to jednak warto zejść z utartych szlaków i wypocząć w Suchaczu. To dobry pomysł na oryginalny urlop czy długi weekend z rodziną. Warto tu przyjechać również ze znajomymi czy przyjaciółmi – z pewnością wspomnienia z takich podróży na długo pozostaną w pamięci.

Warto zobaczyć nad Zalewem Wiślanym

Klimat wypoczynku w Suchaczu powinien przypaść do gustu wczasowiczom, którzy z reguł wybierają domki nad morzem. Wiele aspektów i możliwości wypoczywaniu tutaj przypomina klimat nadmorskich miejscowości.

Podczas wizyty w tej miejscowości warto spróbować kaperskich specjałów, czyli śledzia o cholewę i kaperskiego miodu. Dla aktywnych Suchacz oferuje możliwość skorzystania z rowerów oraz kijków do nordic-walking’u. Cyklicznie odbywa się tu kaperski festyn, z którego przywieźć można kaperskiego dukaty. Jak widać możliwości wypoczynku aktywnego jest tu bez liku.

Warto odwiedzić miejscową plażę i port jachtowo-rybacki oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową imienia Kaprów Polskich, prowadzoną przez Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolic. Z jej wieży rozciąga się piękny widok na Mierzeję Wiślana, a w zabytkowym wnętrzu znajdziemy m. in. oryginalny piec z początku XX wieku, płaskorzeźbę fleuty oraz wykonaną przez mieszkańców Suchacza makietę bitwy morskiej z 1463 roku.